25. اندراحوالات نصفه بودنم !

20 شهریور 1394 ساعت 19:40

نوشته های نصفه ی زیادی توی قسمت یادداشت های گوشی ام دارم . نت های مانده روی دیواره ی میز تحریرم نشانه ی کارهای نصفه یا انجام نشده است . سیب نیم خورده ی روی اُپن و پیتزای نصفه ی تو یخچال یا حتی کتاب نیمه خوانده شده ام که پرت شده است روی مبل دارند با حالت بدی به من دهن کجی میکنند .
دارند با زبان بی زبان به من میفهمانند که "آدم نصفه"ای هستم؛ که هیچ وقت آخر راهی را ندیده ام . میخواهند به من بگویند که اگر دنیا بر قاعده ی "کار را که کرد؟آنکه تمام کرد" بچرخد ، من تا به حال هیچ کاری نکرده ام .
من آدم نصفه ای هستم . برای شروع همه چیز هیجانی وصف نشدنی دارم ، برای ادامه دادن به هرچیزی اندکی انگیزه اما برای تمام کردنش هیچ چیز ندارم . مطلقا هیچ چیز ! طوری که باید همان جا ، قبل از خط پایان ، رهایش کنم و بروم سراغ کار بعدی .
من آدم نصفه ای هستم که هیچ وقت کامل نمیشود . هیچ وقت کاری نمیکند چون چیزی را تمام نمیکند .
آدم نصفه ای هستم که دارم در حاشیه ی پایتخت کشورم در طبقه ی چهارم یک ساختمان یازده طبقه زندگی میکنم و اجازه میدهم که دیگران همه چیز را تمام کنند . آدم نصفه ای هستم که میگذارم پایان یادداشت های توی گوشی ام را مامان بنویسد و سیبم را بابا تمام کند و حتی میگذارم که بابا با خصلت یک لقمه ی چپ ای اش ، اثری از پیتزای نصفه ام به جا نگذارد . آدم نصفه ای که پایان کتاب ها را از دوستانش میپرسد .
من آدم نصفه ای هستم و هیچ وقت هم کامل نمیشوم . بارها به نصفه بودنم فکر کرده ام ... به این که دیگر نصفه نباشم و به این که چطور همه چیز را تا آخر بروم و از خط پایان رد شوم . اما فکرهایم هیچ وقت هیچ نتیجه ای نداشته است . فکرهای آدم های نصفه هیچ وقت ، نتیجه ای ندارد ، درست مثل نوشته هاشان .

نظرات (5)
21 شهریور 1394 ساعت 07:51
من هم کارهای نصفه و حتی کمتر از نصفه در کارنامه ام فراوان دارم .. اما حتما کاری هست که اون قدر سر ذوقت بیاره که بخوای باز هم ادامه بدی.
پاسخ:
انقدر کارایی که ادامه شون بدم و تموم شون کنم کمن که تقریبا به حساب نمیان !
22 شهریور 1394 ساعت 15:07
شل سیلورستاین یه داستان داره از یه موجودی که دنبال نصفه خودشه تا کامل بشه، پستت رو خوندم یاد اون افتادم!
پاسخ:
یه چیزای خیلی کمی از داستانه تو ذهنمه !
24 شهریور 1394 ساعت 14:01
منم اینجوری بودم.هنوزم هستم.
پاسخ:
خیی بده .
3 مهر 1394 ساعت 08:34
آدم نصفه میشه بی زحمت اون نصفه پیتزا رو بدی به من؟
پاسخ:
پدرِ آدم نصفه زده ش به بدن متاسفانه ! قبل از این به آدم نصفه خبر بده :))
12 مهر 1394 ساعت 05:30
هیچ انسانی کامل نیست. زیبایی انسانها به همین است.
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد